Як поступити в ВНЗ у Польщі?

Ситуація на ринку праці в Україні лише погіршується, а кількість претендентів на одне робоче місце щодня зростає. Залишається тільки знаходити способи як вразити майбутнього роботодавця. Ідеальний спосіб це зробити – мати диплом про вищу освіту якогось престижного університету.  Найкращий спосіб бути зовсім поза конкуренцією – надати диплом про вищу освіту європейського університету.

Подібним чином ви зможете відкрити собі двері в будь-яку перспективну компанію. Абсолютно не важливо, захочете ви залишитися в Європі або повернутися в Україну – ви будете конкурентоспроможними на ринку праці в будь-якому випадку. Виникає питання: як поступити в Польщу – чи складно це, і що для цього необхідно?

Вимоги для вступу до польського ВНЗ

Більшість польських університетів не вимагають наявності знань мови і навіть пропонують курси польської при університеті. Залежно від вподобань студента, можна вчитися англійською мовою. У цей час навчання англійською обходиться в два рази дорожче, ніж польською мовою. Якщо ви не поступатимете в медичний університет, вам не потрібно здавати вступні іспити.

При вступу на медичний факультет, вам потрібно додатково здати хімію і біологію. Маючи диплом бакалавра за однією спеціальністю, ви можете вступити на магістратуру в будь-який інший університет Польщі на іншу спеціальність. Ідеальне рішення для тих, хто після трьох років навчання зрозумів, що обрана професія – не його.

Необхідно розуміти, що деякі університети можуть надати кілька додаткових вимог до вступу. Наприклад, більшість престижних університетів вимагають від студента сертифікат, що підтверджує знання мови, а деяким це абсолютно не потрібно.

Перелік документів для вступу

Якщо ви визначилися з вищим навчальним закладом, тоді саме час починати збирати документи. Надаємо перелік основних документів, які знадобляться для вступу в польський ВНЗ.

Документи для вступу на I ступінь навчання (бакалавр):

  • Заява про прийом до ВНЗ – формуляр встановлює сам навчальний заклад. Кандидат повинен тільки заповнити необхідні поля. Знайти формуляр ви зможете на сайті або в електронній системі реєстрації кандидатів.
  • Анкета кандидата – це дані, які кандидат заповнює під час реєстрації в електронній системі. Зареєструвавшись, можна роздрукувати у формі анкети. ПІБ має бути прописано суворо як в паспорті. Якщо ВНЗ, в який ви поступаєте, не має електронної системи, ви можете знайти бланк анкети на сайті установи.
  • Атестат про повну загальну середню освіту або інший документ, що дозволяє вступати до вищого навчального закладу – документ необхідно перевести на польську мову.
  • Фотографії розміром 3.7х5.2 см без головного убору на світлому фоні. Додатково необхідна електронна версія в форматі JPG, 400х500 pxl з дозволом 300 dpi. Електронна версія повинна бути аналогічна паперовій версії.
  • Деякі ВНЗ вимагають знання польської або англійської мови, що мають підтверджувати відповідні сертифікати.
  • Медична довідка – форма довідка, прийнята в країні кандидата, перекладена на польську мову присяжним перекладачем. Довідку може видати будь-яка клініка України або Польщі.
  • Медичний страховий поліс на лікування в зв’язку з хворобами або нещасними випадками – європейська карта медичного страхування.
  • Квитанція про оплату реєстраційного внеску – іноземний громадянин повинен внести від 80 до 200 євро залежно від ВНЗ. Ті, хто вступає на правах польського громадянина, платить близько 60-80 злотих. Система самостійно створює спеціальний номер рахунку, на який кандидат повинен внести кошти. Якщо системи немає, номер знаходиться на сайті ВНЗ.
  • Ксерокопія закордонного паспорта – сторінки з фотографією та особистими даними.
  • Якщо є, необхідно надати Карту поляка або будь-який інший документ, який надає пільги в цій країні.

Документ для вступу на II ступінь навчання (магістратура)

Перелік документів мало чим відрізняється від документів на першу сходинку освіти. Замість атестата необхідно надати диплом та додаток до нього з переліком предметів, оцінок і кількості годин. Іноді додаток можна замінити залікової книжкою. Кожен документ повинен бути переведе на польську мову присяжним перекладачем. Додаткові документи, які можна, але не обов’язково подавати:

  • характеристика;
  • відмінності;
  • підтвердження польського походження.

 

У будь-якому випадку одним з основних умов вступу є співбесіда. Вона проводиться в режимі відео трансляції Skype, щоб оцінити ваш рівень польської мови і базові знання за фахом. Вас можуть запитати, що ви знаєте про Польщу і чому ви вибрали саме цю країну для навчання. Треба відповідати лаконічно, а не розповідати як ви мріяли з першого класу поступити саме в польський ВНЗ. Протягом декількох днів вам повинні дати остаточну відповідь.

Коли подавати документи на вступ?

Документи потрібно подавати якомога раніше, тому що процедура зарахування проводиться не тільки методом особистої співбесіди з польським представником, але, в першу чергу, шляхом черговості. Той абітурієнт, який подав документ раніше, має пріоритетне місце для зарахування, ніж той, хто зволікає. Не варто забувати і те, що кожен факультет має своє обмежена кількість місць для іноземних громадян, тому той, хто подав документи раніше, має гарантію зарахування.

Корисні поради для абітурієнтів

  • Дізнайтеся, хто в ВНЗ займається прийомом іноземців. Зазвичай це центральна приймальна комісія, комісія конкретного факультету, або центр обслуговування іноземців. Контакт з таким співробітником допоможе вам заощадити час і гроші.
  • Правила вступу на правах іноземця і на правах польського громадянина (Карта поляка) можуть значно відрізнятися.
  • Подавати документи можна одночасно в кілька ВНЗ, при цьому на початковому етапі досить тільки копій. Оригінал необхідно надавати тільки після зарахування у встановлені терміни.
  • У великих університетах можна вибирати відразу кілька напрямків навчання, при цьому під час реєстрації кандидат може відзначити, що цікавлять його в ієрархічному порядку – спочатку основні, потім другорядні.
  • Деякі ВНЗ, наприклад, Варшавський або Ягеллонський університет, проводять тестування для кандидатів з закордонним атестатом.
  • Кандидат повинен подавати комплект документів в білій паперовій папці, підписаної ПІБ кандидата.

Центр Польської Освіти – гарантія швидкого і простого вступу!

Якщо ви не хочете самостійно займатися паперовою тяганиною і неодноразово відвідувати Польщу, що відніме багато часу, сил і грошей – вам достатньо звернутися до фахівців Центру Польської Освіти. Ми надаємо освітні послуги з 2010 року, співпрацюючи з десятками польських вищих навчальних закладів, тому процес вступу до престижного польського ВНЗ буде максимально простим і швидким.

Звернувшись до нас, ви отримаєте повну інформацію про навчальний заклад, який вас цікавить. А якщо ви ще не визначилися, тоді наші консультанти допоможуть підібрати ідеальний варіант, враховуючи ваші цілі, вподобання і фінансові можливості. Беремо на себе абсолютно всі клопоти, пов’язані з вступом:

  • підготовка пакету документів;
  • переклад документів на польську мову;
  • нанесення апостиля;
  • відправка документів і отримання відповіді;
  • оформлення медичної страховки і т.д.

Все, що вам необхідно зробити, просто зв’язатися з нашим менеджером зручним для вас способом, або відвідати один з офісів в Києві. Консультація абсолютно безкоштовна!

By :
Comments : 0
Об авторе

Оставить комментарий

*

captcha *