Скільки коштує освіта в Польщі?

Польща – одна з найближчих сусідок України. Поляки близькі нам по духу, ми розуміємо один одного без перекладача. В цей час Польща є повноправним членом Європейського союзу, тому на території держави діють певні норми і правила, єдині для всіх європейських країн. З цієї причини щорічно все більше українських абітурієнтів хоче здобути освіту саме в Польщі. В свою чергу батьків цікавить питання: яка вартість навчання в Польщі? Тут необхідно враховувати не тільки вартість навчання в Польщі, а й особисті витрати студента.

Оплата за навчання – головна стаття витрат

Саме оплата за навчання в Польщі є основною статтею витрат. Необхідно відзначити, що ціна навчання в Польщі цілком лояльна, і часто її можна порівняти з цінами, які пропонують українські ВНЗ для бажаючих вступити на контракт. Наприклад, КНУ ім. Шевченка і Вроцлавській Університет Менеджменту «Edukacja» за навчання на факультеті менеджменту виставляють однакову ціну – в районі 1000 євро в рік.

Середня вартість навчання в Польщі для українців становить від 900 до 1800 євро. За ці гроші ви отримуєте якісну європейську освіту та міжнародний диплом, який актуальній у всіх країнах ЄС та всього світу. Вартість навчання залежить від вибраної мови – польська або англійська. Навчання польською мовою обійдеться студентові в два рази дешевше, ніж англійською. За ці гроші студенту пропонують не тільки якісну освіту, а й можливість проходити оплачувані практики в відомих європейських компаніях. Талановитому студенту всюди дорога буде відкрита!

Безкоштовне навчання з Картою поляка

Ви маєте можливість отримати безплатне навчання в Польщі.. Для цього вам необхідно отримати Карту поляка, довівши своє польське походження. Але необхідно враховувати, що безкоштовне навчання є тільки в тому випадку, якщо ви вступите до державного університету на денну форму навчання. Навіть якщо університет буде пропонувати навчання на польській чи англійській мові, ви зобов’язані вибрати польську.

З огляду на те, що кількість місць по карті обмежена, вам потрібно буде скласти іспити з усіма польськими абітурієнтами. Якщо іспит не був зданий, Карта поляка все одно здатна забезпечити більш доступне навчання: вартість навчання у Польщі буде знижена на 35%. Але тільки за умови, якщо це передбачено обраним вами університетом. Карту поляка потрібно надати завчасно, тому потрібно готувати документи заздалегідь (квітень-травень).

Додаткові витрати студентів

Тепер ви знаєте ціну навчання в Польщі. Але є цілий ряд додаткових витрат, наприклад, після приїзду в Польщу настійно рекомендують пройти курси з вивчення польської мови. Адже знань польської мови, які ви отримали в Україні, може бути недостатнім для того щоб швидко адаптуватися до навчання на схожій, але все ж іноземній мові. Кожен ВНЗ пропонує мовні курси перед навчанням, що коштує близько 1000 злотих на місяць.

Важлива стаття витрат – оплата за проживання. Якщо вступ організовано за підтримки спеціалізованої компанії, тоді вам не потрібно додатково платити посередникам або приїжджати до Польщі заздалегідь, щоб підшукати житло. В середньому вартість житла в Польщі становить 150-250 євро за місяць, залежно від міста, де буде проходити навчання.

Багатьох батьків цікавить питання: скільки в середньому потрібно коштів на харчування, розваги і побутові витрати студента в Польщі? Ця стаття витрат індивідуальна для кожної дитини. Для того щоб приблизно зорієнтуватися, необхідно розуміти, що ціни на продукти трохи вищі від цін в Україні. Проїзд на громадському транспорті не вимагає великих витрат (оформляється студентський проїзний), а на поточні витрати скромному студенту цілком достатньо 150-200 євро в місяць. Тут багато залежить від того, в якому місті ви проживаєте. Краків і Варшава – найдорожчі для життя, в цей час Люблін, Познань і Вроцлав – більш бюджетний.

Що студент отримує за ці гроші?

 • Диплом європейського зразка, який визнають країни по всьому світу. Саме такий документ допоможе випускнику отримати високооплачувану роботу, не дивлячись на велику конкуренцію на ринку праці.
 • Висока якість знань і навичок. Секрет польської освітньої системи полягає у великій частині практики, використання інноваційних методів та технологій, що дозволяє якісніше вивчати предмет.
 • Можливість отримати не тільки профільну освіту, а й швидко вивчити різні іноземні мови, тому що студент буде перебувати серед носіїв іноземних мов.
 • Прекрасні комфортні умови для навчання і відпочинку, які досить рідко можна зустріти в українських освітніх закладах.

Центр Польської Освіти – освіта за кордоном доступна для кожного!

Центр Польської Освіти робить все можливе, щоб зробити освіту в Польщі доступнішоюдля кожного українського абітурієнта. Наша організація працює в сфері освітніх послуг з 2010 року і співпрацює з десятками польських навчальних закладів, тому ми завжди зможемо допомогти вам підібрати ВНЗ, який буде відповідати вашим цілям, уподобанням і фінансовим можливостям. Звернувшись до нас, ви можете розраховувати на:

 • допомогу у виборі відповідного навчального закладу;
 • підготовку всієї необхідної документації;
 • переклад всієї документації на польську мову;
 • відправку підготовлених документів;
 • отримання відповіді про ваше зарахування;
 • допомогу при підготовці медичної страховки;
 • допомогу під час пошуку житла і т.д.

Як бачите, вступ до ВНЗ в Польщі – це просто, якщо звернутися до професіоналів. Підтвердженням нашого професіоналізму є база задоволених студентів, які надійшли в авторитетні вищі навчальні заклади Польщі і позитивні відгуки від задоволених клієнтів. Вам достатньо просто зв’язатися з нашим менеджером зручним для вас способом, або відвідати один з офісів в Києві.

By :
Comments : 0
Об авторе

Оставить комментарий

*

captcha *