Навчання в Польщі: перспективи та переваги для українців

Якщо ви замислювалися про отримання диплома бакалавра або магістра в класичному європейському університеті, тоді ідеальним рішенням для вас стануть Вищі навчальні заклади Польщі. Протягом останніх десяти років навчання у цій країні користується великим попитом, обходячи за рівнем популярності престижне навчання в Україні, навіть в найдорожчих  і відомих вищих навчальних закладах.

Якщо буквально кілька років тому потенційний студент стикався з масою проблем, пов’язаних з відкриттям візи, пошуком мовних курсів і збором документів, то сьогодні процедура вступу максимально проста і лояльна. Основне завдання абітурієнта – визначитися з тим напрямом, який він хоче почати освоюватиі і подати документи.

Польські університети для українців: особливості освіти

ВНЗ Польщі для українців практикують Болонську систему освіти. Як і в Україні, є два кваліфікаційні рівні – магістр і бакалавр. Навчання займає 5 і 4 роки, відповідно. На деяких спеціальностях, наприклад, психологія, весь рівень не ділиться і проходить в якості п’ятирічної магістратури, отримуючи кваліфікацію – спеціалітети.

Для поляків, які добре закінчили середню школу, ліцей і т.д., освіта в вищих навчальних закладах є абсолютно безкоштовною. А ось безкоштовне навчання в Польщі для більшості українців, білорусів, росіян і жителів інших країн не з Шенгену залишається скоріше мрією, ніж реальністю. Навчання в Польщі для українців безкоштовно тільки в тому випадку, якщо у студента є Карта поляка, яка буде підтверджувати польське походження абітурієнта. У цьому випадку навчання можливе виключно польською мовою. Також, в останні роки чимало державних вищих навчальних закладів Польщі виділяють кілька безкоштовних місць на декількох напрямках навчання. Потрапити туди мають шанс ті українські кандидати, які закінчили школу з високими балами та знають польську мову на рівні В2.

Якщо у вас високі успіхи в навчанні в рідній країні, участь і призові місця в олімпіадах, на профільних курсах і спортивних змаганнях, ви можете отримати стипендію. Розмір такої стипендії може бути досить великий і нерідко повністю покриває вартість навчання в Польщі для українців.

Освіту можна отримати, навчаючись абсолютно на різних формах навчання – стаціонар, вечірня та заочна форма, дистанційне навчання, проходження курсу за індивідуальною програмою і екстерном. Вибираючи форму, необхідно враховувати особисті фінансові можливості (необхідність працювати з перших курсів, отримання стипендії і т.д.).

Якщо основна мета полягає в тому, щоб під час навчання закріпитися на якомусь із підприємств, тоді ідеальним рішенням буде заочна форма навчання. При цьому заочна форма навчання в Польщі досить зручна – передбачає навчання у вихідні дні і не вимагає відпустки для кожної сесії. Не дивно, що подібна перспектива приваблює студентів з усього світу.

У свою чергу денна форма навчання в Польщі для українців має свої переваги. Це можливість отримати більш якісні і глибокі знання, право на оформлення стипендії, а також особливі умови перебування на території країни. Так, для всіх, хто вирішив вчитися на денному стаціонарі, можуть бути оформлені документи на тимчасове перебування, які, на відміну від річної візи, не потрібно буде постійно оновлювати. Саме денна форма навчання дозволяє іноземцям розраховувати на отримання громадянства.

Необхідно відзначити, що вимоги вузів (а їх налічується близько 450 одиниць) значно відрізняються. Саме з цієї причини, якщо ви вирішили вступити в Польщу, спочатку потрібно подавати запит в університет, а тільки маючи перелік вимог, переходити безпосередньо до збору документів. Незважаючи на те, що університети Польщі для українців мають таку велику мережу, визначити однозначного лідера просто неможливо. Фактично кожен приватний і державний університет має свої переваги.

Подібна система освіти сприяє тому, що з отриманим дипломом студент стає перспективним в плані працевлаштування на території всієї зони Шенгену, що відкриває для кожного українця двері в Європейський союз!

Нюанси навчання в Польщі для українців

Українці, яких цікавить навчання в Польщі, мають повне право подавати документи в державні і приватні навчальні заклади цієї країни. Ті абітурієнти, хто може підтвердити власне польське коріння, мають право на оформлення стипендії і повністю безкоштовне навчання. Звичайно, якщо зможуть пройти місцевий конкурс за балами атестату і тестів.

Для всіх інших студентів програма навчання платна. При цьому ціни на навчання в Польщі для українців цілком порівнянні з тими цінниками, які пропонують вітчизняні ВНЗ, при цьому без можливості забезпечити такий же рівень освіти. Не йдуть в порівняння умови проживання і престижність диплома.

Багато хто задається питанням: який ВНЗ обрати – приватний чи державний? Більшості студентів підходить приватний, тому що тут значно менший конкурс, тому вступити сюди простіше, та й сам освітній процес нерідко дається легше, при цьому якість освіти абсолютно не страждає. Процедура вступу до державних та приватних освітніх установ виглядає наступним чином:

 • Абітурієнт повинен підібрати ВНЗ, в якому він би хотів почати своє навчання. Йому потрібно вивчити програми, спеціальності, а також вимоги до вступників. Найчастіше всі ці дані можна знайти у вільному доступі, тому проблем не виникне;
 • Майбутній студент повинен подати запит до обраного ВНЗ із зазначенням, що саме у них він бажає отримати освіту в Польщі. У відповідь надсилається перелік документів, а також вимоги щодо рівня мови для початку каденції. Це може бути польська або англійська, при цьому потрібно пам’ятати, що вартість навчання польською мовою в два рази нижче;
 • У деяких випадках освітня установа призначає мовний тест. Вкрай рідко є вступні іспити (якщо ви не вступаєте у медичні університети в Польщі для українців). Це вагомий плюс для тих абітурієнтів, які мають високий бал атестата. Всім іншим потрібно шукати місце в малих навчальних закладах.
 • Університет проводить верифікацію наданих документів і тільки після ретельної перевірки, коли вони переконаються, що у абітурієнта достатній рівень знань, йому будуть вислані документи на зарахування. Починається семестр два рази на рік: у жовтні і в лютому

Оформити всю цю документацію студент може або самостійно, або за допомогою спеціальних агентств, а самі можете насолоджуватися теплими літніми променями сонця!

До слова, відсоток зарахування студентів з інших країн в останні роки неймовірно великий. При цьому жителі України отримують в Польщі аналогічну освіту, що і самі мешканці РП. Ніяких відмінностей між студентами не проводять. Після випуску студент може залишатися в цій країні, оформити посвідку на проживання і знайти прекрасну роботу, адже місцевий диплом дає набагато більше шансів.

Чому українцям варто вчитися в Польщі?

 • Схожість мов. Уже на перших парах польська мова буде на 80% зрозумілою українцю, він без проблем буде орієнтуватися по країні без додаткових курсів, а згодом і самостійно вивчить мову;
 • Територіальна близькість. Студент, який вибрав для себе навчання в Польщі, на вихідні може відправитися додому поїздом, автобусом або літаком, при цьому дорога за вартістю досить доступна;
 • Можливість навчатися відразу після школи. Багато європейських країн, особливо члени Шенгенської угоди, вимагають від абітурієнта не менше двох курсів освіти, після чого вони отримують право на вступ. У Польщі вам достатньо мати атестат про середню освіту;
 • Доступна вартість освіти. Витрати на навчання в цій країні фактично аналогічні українським, при цьому отримуєте значно якісніші умови;
 • Можна без перешкод подорожувати по Європі. Перебуваючи в країні ЄС, ви завжди максимально швидко і дешево зможете поїхати подорожувати в іншу країну. За час навчання, ви можете об’їздити всю Європу, що недоступно студентам, які навчаються в Україні;
 • Отримання двох дипломів. У деяких вищих навчальних закладах ви можете одночасно отримати два дипломи – польський і британський/американський/німецький і т.д;
 • Перспективне стажування. Під час навчання ви можете піти на практику у велику компанію, де продемонструвавши власний рівень знань, ви зможете залишитися на роботі і після навчання;
 • Програми по обміну. Під час навчання проводяться різні програми з обміну студентами між університетами Європейського союзу, тому ви можете відправитися на подальше навчання до Німеччини, Франції, Англії та інших країн;
 • Просте працевлаштування. З дипломом від польського ВНЗ ви будете затребувані на європейському ринку праці. Ви зможете влаштуватися на роботу в шенгенських країнах, не оформляючи додаткову візу.

Як бачите, отримання освіти в Польщі – це шанс отримати якісну освіту і високооплачувану роботу в Європейському союзі!

Центр Польської Освіти – гарантія доступного навчання в Польщі

Центр Польської Освіти робить навчання в Польщі для українців ще доступнішим. Тепер не потрібно самостійно збирати і передавати документи, спілкуватися з представниками ВНЗ, шукати житло і т.д., всю цю роботу за вас виконають наші фахівці, поки ви будете насолоджуватися літньою відпусткою.

У штаті працюють виключно професіонали, які з 2010 року допомогли вступити до престижних університетів Польщі сотням українців, не отримавши при цьому жодного негативного відгуку. Якщо ви ще не визначилися з вищим навчальним закладом, вам допоможе підібрати наш фахівець, враховуючи ваші уподобання, цілі та фінансові можливості. Вам просто потрібно зв’язатися з нашим менеджером зручним для вас способом, або відвідати один з офісів в Києві.

By :
Comments : 0
Об авторе

Оставить комментарий

*

captcha *